FOTOKONKURSA IDEJA:  Fotokonkurss tiek izsludināts, pamatojoties uz Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma atbalstīto projektu “Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijā sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs” ( līguma Nr. 6.3.1.4.i.0/1/23/A/SIF/020) *, kuru īsteno sabiedriskā labuma biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” kopā ar četriem projekta partneriem no visas Latvijas. 

Seniori tiek aicināti uzņemt fotogrāfijas, kas raksturo izpratni par to – kā senioriem izdodas “pievienot dzīvi gadiem”. Tās var būt foto no nodarbībām, radošo darbu fotografēšana, laika pavadīšana ar mazbērniem, vingrošana, izbraucieni dabā utml. Jo oriģinālāk, jo labāk.

FOTOKONKURSA ORGANIZATORI: Projekta iesniedzējs SLO “Vidusdaugavas NVO centrs” kopā ar četriem projekta partneriem – biedrība “Baltā māja” (Līvāni), “Ikšķiles senioru skola” (Ikšķile), “Kuldīgas senioru skola” (Kuldīga), “LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA” (Rīga).

FOTOKONKURSA MĒRĶIS: 

 • Veicināt sabiedrības izpratni par senioru dzīves kvalitātes saglabāšanu, beidzot aktīvās darba gaitas;
 • Stereotipu laušana par seniora vietu un lomu sabiedrībā (
 • Eidžisma (veids, kādā mēs domājam, jūtam un rīkojamies attiecībā pret vecumu un novecošanu. Izjūtu līmenī tie ir aizspriedumi; domāšanas līmenī tie ir stereotipi; rīcības līmenī tā ir diskriminācija) mazināšana 
 • Skaidrot sabiedrībai par Trešās paaudzes universitātes ("University of the Third Age" jeb U3A) ideju
 • Radīt iespēju senioriem dalīties ar savas ikdienas interesantajiem mirkļiem, hobijiem, brīvā laika pavadīšanas veidiem;
 • Atrast fotoattēlus, kas bez vārdiem spētu izteikt U3A būtību

DALĪBNIEKI: Aktīvi seniori no visas Latvijas (55+)

DARBA IESNIEGŠANAS LAIKS UN VEIDS: 

 • Fotoattēlus iesūtīt līdz 15.maijam
 • Fotoattēlu vērtēšana no 16.maija līdz 31. maijam
 • Fotoattēli tiek sūtīti uz e pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., whatsapp uz tālruni 25 142 370 (Vidusdaugavas NVO centra ofisa tālrunis)
 • Fotoattēli var tikt sūtīti arī uz projekta partneru norādītajiem kontaktiem, projekta partneris saņemtos fotoattēlu pārsūta biedrībai “Vidusdaugavas NVO centrs”VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI: 

 • Katrs dalībnieks iesūta 1 – 3 fotoattēlus ar sevi
 • Pie fotoattēliem norāda savu vārdu, uzvārdu, dzīvesvietu (pilsētu), kontaktinformāciju (tālrunis vai e pasts)
 • Komentāri pie attēliem nav jāpievieno
 • Fotoattēliem jābūt labā kvalitātē (nav miglaini, izplūduši, graudaini utml.)
 • Projekta partneri, pārsūtot fotoattēlus biedrībai “Vidusdaugavas NVO centrs” Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , ir atbildīgi par atbilstošu to kvalitāti (fotoattēli nav miglaini, izplūduši, graudaini utml.) un autoru vārda, uzvārda, pilsētas, kontaktinformācijas norādīšanu pie katra no fotoattēliem
 • Dalībnieki, piedaloties fotokonkursā, piekrīt, ka viņu fotoattēli tiks publiskoti sociālo tīklu vietnē facebook, “Vidusdaugavas NVO centra” lapā

 

VĒRTĒŠANA UN APBALVOŠANA: 

 • 16.maijā visi iesūtītie fotoattēli tiks publicēti biedrības “Vidusdaugavas NVO centra” facebook lapā, kur tiks balsots par attēliem ar funkcijas “like” palīdzību 
 • Uzvarētājs tiks noteikts pēc visvairāk “like” atzīmes saņemšanas
 • Izvērtējot “like” atzīmes  saņēmušos dalībniekus, desmit visvairāk saņēmušie tiek noteikti kā uzvarētāji
 • Visi desmit uzvarētāji saņem balvas, par ko konkursa organizētājs paziņos katram personīgi
 • Uzvarētājiem ir pienākums 10 darba dienu laikā sazināties ar konkursa organizētāju “Vidusdaugavas NVO centrs” pa tālruni 25 142 370 (Vidusdaugavas NVO centra ofisa tālrunis) vai rakstot e pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Balvas tiks izsniegtas biedrības “Vidusdaugavas NVO centra” struktūrvienībā Dienas centrs “Kopā būt”, Jēkabpilī, Brīvības ielā 258A vai nosūtītas, izmantojot pakomātus (Omniva u.c.), vai vienojoties kā citādi

FOTOKONKURSA REZULTĀTS: Noslēdzoties konkursam (31.maijā), labākie un atraktīvākie foto tiks izmantoti ceļojošās izstādes “Pievieno gadiem dzīvi” izveidei. Foto tiek izvēlēti neatkarīgi no uzvarētāju noteikšanas.

 

Šis nolikums ir uzaicinājums piedalīties konkursā. Tālrunis uzziņām – 29868816 (Madara); 20288054 (Ieva) vai e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

*Par konkursa norisi un saturu atbild biedrība “Vidusdaugvas NVO centrs” 

 

 

 
"Aicinām senioriem uzņemt fotogrāfijas, kas raksturo izpratni par to – kā senioriem izdodas “pievienot dzīvi gadiem”. Tās var būt foto no nodarbībām, radošo darbu fotografēšana, laika pavadīšana ar mazbērniem, vingrošana, izbraucieni dabā utml. Jo oriģinālāk, jo labāk. Iesūtīt biedrības "LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA" e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  līdz 15.05.2024. 
Biedrība  senioru uzņemtos  labākos fotoattēlus  sūtīs uz e-pastu vidusdaugavasnvo@inbox.lv , kur tie tiks apkopoti un ievietoti vadošā partnera Vidusdaugavas NVO centrs Facebook profilā. Lapas sekotāji un citi interesenti tiks aicināti ar balsojumu noteikt DESMIT visvairāk balsu saņēmušo fotoattēlu autorus, kuri saņems balvas.
 
Balsošana par labākajiem 16.05.2024.-31.05.2024; 
 
Labāko fotoattēlu kolekciju izveidos kā CEĻOJOŠU/ IZZINOŠU IZSTĀDI, pievienojot klāt informāciju stenda vai roll-up banera formā) par to, kas ir 3.paaudzes universitātes un kā senioriem iespējams tajās iesaistīties.

Service by Chukmasoff