Vecākā rīdziniece nosvinējusi 110. dzimšanas dienu!

Rīdziniece Jeļizaveta Kolakucka 7. septembrī nosvinēja savu 110. dzimšanas dienu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Jeļizaveta Kolakucka 110. gadu jubilejā.    Jeļizaveta Kolakucka 105. gadu jubilejā.

Sirmgalves krustmeita Jeļena stāsta, ka Jeļizavetas mūžs bijis grūts un pārbaudījumu pilns. Agri zaudējusi vecākus, un uzņēmusies rūpes par jaunāko māsu un brāli. Nācies gan smagi strādāt lauku darbos, gan pārciest bada gadus. Vēl pirms Otrā Pasaules  kara zaudējusi vīru un savu mazo meitiņu, Jeļizaveta turpmākajos gados visu sirds siltumu atdevusi brāļa ģimenei un rūpēm par māsu. 

Jeļena ir ļoti pateicīga savai krustmātei, kura visu savu dzīvi rūpējusies par viņu un viņas ģimeni, palīdzējusi grūtos brīžos, un šobrīd šīs rūpes sniedz pretī. Jeļena stāsta, ka krustmāte pie viņas pārcēlusies jau pēc simts gadu sliekšņa pārsniegšanas – 103 gadu vecumā, līdz tam sirmā kundze dzīvojusi pati savā dzīvoklī, un, pateicoties krustmeitas un kaimiņu atbalstam, ar sadzīves rūpēm tiksi galā pati. Taču lai arī pēdējos gados Jeļizavetai nepieciešama īpaša aprūpe, viņas krustmeita teic, ka veselība vecajai kundzei joprojām ir gana laba. 

Taujāta par  krustmātes ilgmūžības noslēpumu, Jeļena saka, ka, visticamāk, liela loma te bijusi laukos un svaigā gaisā pavadītajai bērnībai un jaunībai, kā arī tam, ka Jeļizaveta allaž, pat visgrūtākajos brīžos, pratusi saglabāt možu garu. Jeļena arī stāsta, ka krustmāte vienmēr cienījusi vienkāršu uzturu – līdz pat šai dienai viņas mīļākais ēdiens ir maize. 

Jeļizaveta Kolakucka visu savu darba dzīvi bijusi uzticīga vienai darbavietai – zeķu fabrikai “Aurora”, kurā viņa strādājusi no 1950. līdz 1992. gadam. Sākotnēji veikusi dažādus darbus cehā, bet pēdējos gados bijusi fabrikas veļas mazgātavas vadītāja. Jeļizaveta “Aurorā” strādājusi līdz pat 82 gadu vecumam. Arī no darba aizgājusi nevis gadu nastas dēļ, bet gan štatu “saīsināšanas” rezultātā. Viņas aizraušanās visa mūža garumā bijuši rokdarbi, sevišķi šūšana un adīšana, taču pēdējos gados sava cienījamā vecuma dēļ viņa ar to vairs nespēj nodarboties.

Latvijas Senioru kopienu apvienība sveic Jeļizavetu Kolakucku 110.  dzimšanas dienā!

Jubilejā Jeļizaveta Kolakucka saņēma Rīgas domes apsveikumu ar stipras veselības vēlējumiem, un pašvaldības piešķirto pabalstu 150 eiro apmērā, ko saņem visas personas Rīgā, kuras sasniegušas 100 un vairāk gadu vecumu. 2019.gadā šādu pabalstu saņēma 75 rīdzinieki, bet 2020.gada pirmajos astoņos mēnešos šo pabalstu bija saņēmuši 68 rīdzinieki.Service by Chukmasoff