Autors LSKA

Autors LSKA

Sadarbības stiprināšanai tiek īstenota viena no projekta aktivitātēm 

 

  • Sadraudzības un pieredzes apmaiņa senioru kopienās Baltijas valstīs, Lietuvā un Igaunijā

 

Projekta laikā uzsākām sadarbību ar Igaunijas un Lietuvas senioru kopienām. 

 

Mūsu biedrības dibinātāju organizācija ir biedrība „Svētās „Ģimenes Māja””, kam ir sadarbības pieredze vairākās starptautiskās organizācijas. Viņi kļuva par galveno starptautiskās sadarbības koordinatoru Lietuvā. 2023. gadā apmeklējām un guvām pieredzi Lietuvas senioru kopienās Viļņā. 

Mūsu biedrības organizācijai biedrībai „Kuldīgas Senioru skola” ir iepriekšējo projektu pieredze sadarbībā ar Igaunijas senioru NVO, arī mūžizglītības aktivitāšu īstenotājiem.

 

Pieredzes apgūšanas laikā iepazināmies ar seno Tartu pilsētu, Tartu Universitātes vēsturi un tikāmies ar senioru mūžizglītības organizētājiem Igaunijā, kuri svinēja 15 gadu jubileju Trešās paaudzes universitāšu (U3A) tīkla darbībai. 

Trešās paaudzes universitāšu modeļa ieviešanu Latvijā ietvaros, pētījām, kā U3A modelis darbojas pie viņiem. Šo projektu ar Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma atbalstu realizē “Vidusdaugavas NVO centrs” kopā ar LSKA, Kuldīgas senioru skolu, Ikšķiles senioru skolu un biedrību “Baltā māja” Līvānos,”

 

Kopā ar mums Igaunijas senioru mūžizglītības pieredzi apguva  

projekta Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijā sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs”  vadošā eksperte Tatjana Azamatova.

 

Pievienota Prezentācija „Pieredze Igaunijā”




Projektu „Sadarbībā aizstāvam” atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem

 Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Programma “NVO fonds”.

Projekts tiek īstenots no 2023. gada 1. aprīļa līdz 2024. gada 30. oktobrim. 

Projekta īstenošanas līgums Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/103/49

Otrdiena, 30 Aprīlis 2024 08:02

Pieredzes apmaiņā Portugālē

Biedrības „LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA” PĀRSTĀVES Liesma Neipreisa un Lilita Kalnāja no 5. aprīļa līdz 13.aprīlim apguva Portugāles senioru izglītības pasākumu pieredzi.

Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma atbalstītā projekta „Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijā sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs” ietvaros notika pieredzes apmaiņa.

Biedrība "LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA" projektā esam partneri kopā ar biedrībām  “Ikšķiles senioru skola”,   „Baltā māja”

un  „Kuldīgas senioru skola”. Projekta vadošais partneris un projekta pieteicējs biedrība „Vidusdaugavas NVO centrs”. 

Projekta mērķis: 

Stiprināt senioru, cilvēku ar invaliditāti pusmūža vecumā un Latvijā dzīvojošo Ukrainas civiliedzīvotāju - senioru, kas bēg no kara savā valstī, kā vienu no sabiedrības vismazāk aizsargāto grupu un nozīmīgas sabiedrības daļas, interešu pārstāvniecību sociālās labklājības un drošības jomā pilsoniskajā dialogā ar publisko pārvaldi un lēmumu pieņēmējiem, izveidojot un attīstot Trešās paaudzes universitātes tīklu Latvijā.

 

Projekta laikā notika 2023. gada oktobrī tika apgūta pieredze Trešās paaudzes universitātēs jeb University of the Third Age (U3A) Polijā.  2024. gada aprīlī apmeklējām Portugāli, kur šī kustība aizsākusies un šobrīd darbojas jau nacionālā līmenī. Universitāšu darbu nodrošina pašvaldības un koordinē nacionālais tīkls(RUTIS). Labklājības ministrijai ar likumu noteikts atbalstīt senioru izglītošanos.

Portugāles nacionālais tīkls, asociācija apvieno vairāk kā 400 senioru izglītības organizācijas. 

Ciemojāmies  vairākas pilsētās -   Nazarē, Caldas da Rainha, Alcobaça, Rio Maior. Mūsu mītnes vieta bija pie okeāna Nazare pilsētā. 

Skaista daba un dzīvespriecīgi seniori, kas apmeklē dažādas nodarbības savos kopienu centros. 

 

Pateicamies projekta vadītājai Agitai Pleiko un vadošajai ekspertei Ivetai Cīrulei par saplānoto darba vizīti Portugālē.

 

Par notikumiem katru dienu Portugālē varat skatīt mūsu FB kontā, arī mājas lapas sadaļā (f), kur redzama visa FB informācija. Varat secinājumu par pieredzi skatīt arī mājas lapas video sadaļā „Ceļojums uz Portugāli”. 

Jauns un uzņēmīgs. Tā varētu raksturot EP deputātu kandidātu Hariju Rokpelni, kuru šodien (20.03.24.) uzklausījām LSKA "Senioru skolā". Harijs Rokpelnis šobrīd ir 14. Saeimas deputāts, iepriekš bijis Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs. Savā uzrunā EP deputātu kandidāts uzsver zaļā kursa priekšrocības. Ir pārliecināts, ka EP deputātam jābūt uzstājīgākam, aizstāvot Latvijas intereses. Atklāj, ka personīgi Eiropas līmenī ir inicējis noteikt aizliegumu Krievijas importam. Daudzi seniori uzdeva jautājumus, kas saistās ar pensiju indeksāciju un plānoto nabadzības mazināšanai. Saņemtās atbildes seniorus nepārliecināja.  Vai  ZZS EP ievēlētie deputāti varēs nodrošināt, katra Latvijas iedzīvotāja interešu pārstāvniecību Eiropā, kā viņi sola savā priekšvēlēšanu programmā.... ,tas ir jautājums uz kuru  šobrīd atbildes nav.

View the embedded image gallery online at:
https://www.lskapvieniba.lv/lv/pasakumi#sigProIdc07b96f6bb

9.marta rītā 60 Kuldīgas Senioru skolas dalībnieki devās ekskursijā uz Rīgu. Vispirms iepazinām  mūsu draugu un sadarbības partneru, biedrības “Latvijas Senioru kopienu apvienība” pieredzi darbā ar senioriem. Iepazinām Svētās Ģimenes Māju, priecājāmies par skaisti un mājīgi iekārtotajām telpām, klausījāmies stāstījumā par biedrības pieredzi un ikdienu. 

Nākamais apskates objekts bija Valsts prezidenta rezidence – Rīgas pils. Rīgas pils pamatakmens likts 1330.gada 15.jūnijā. Pils vairākkārt nopostīta, piedzīvojusi arī pārbūves. Pēdējā vērienīgā atjaunošana tika veikta Latvijas simtgades priekšvakarā, kad visas telpas atjaunoja vēsturiskajā izskatā, tās piemērojot mūsdienu prasībām. Ekskursiju vadīja Valsts prezidenta kancelejas darbiniece, kura piedāvāja izmantot arī audio gidu, apskatot Rīgas pils reprezentācijas zāles un telpas: Dāvanu zāli, Svētku zāli, Sūtņu akreditācijas zāli, Balto zāli, Ģerboņu zāli, Zaļo zāli, Rīgas istabu, Čakstes kabinetu, Svētku salonu, Dāmu salonu un Kungu salonu. Stundas laikā paspējām izstaigāt visas zāles un salonus, saņēmām atbildes uz jautājumiem un fotografējāmies gan kopā, gan individuāli. 

Pēdējā pietura bija Melngalvju nams, kurā vēstures elpu varēja sajust ik uz soļa. Nokāpām viduslaiku pagrabos. Tie vienīgie saglabājušies autentiski un neskarti kopš nama uzcelšanas 14. gadsimtā. Pagrabos ir izvietotas materiāliem bagātas ekspozīcijas, kurās var izsekot Rīgas vēsturiskā centra izmaiņām gadsimtu gaitā, te skatāmas arī Svētā Maurīcija skulptūras. Izstaigājot Melngalvju namu, aplūkojām arī citas telpas – greznās svētku zāles. Mums paveicās ar gidi Asnati, kura interesanti un azartiski stāstīja par nama vēsturi un tā šodienu. Kā nama viesi, atstājām pateicības ierakstu viesu grāmatā.

 

Braucot mājup, pārrunājām redzēto un piedzīvoto. Secinājums: saturīgi un interesanti pavadīta diena. 

Paldies ekskursijas plānotājām un organizētājām  Rutai Orlovai un Indrai Gailei. Paldies par atbalstu arī Zigrīdai Sīlei.

 

Bet lielākais paldies  Kuldīgas Senioru skolas dalībniekiem, kas vēlas uzzināt ko jaunu, redzēt un dzirdēt ko jaunu, dzīvot aktīvi un interesanti.



Foto mirkļi Galerijā

Kuldīdznieki ciemojas Rīgā

Par ieceri  "Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveidi Latvijā sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs" Senioru skolas nodarbībā informēja LSKA priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja.

 Svētās Ģimenes mājas telpās, Klostera ielā 7. bija pulcējušies daudz klausītāju.  Informāciju par Trešās paaudzes universitātēm sniedzām visiem interesantiem. Organizējām konkursu, kur katrs dalībnieks tika aicināts aizpildīt testu:

Projekts “Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijā sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs”, 

Līguma identifikācijas numurs: 6.3.1.4.i.0/1/23/A/SIF/020

KONKURSS “U3A vēsture”

Godātie konkursa dalībnieki!

Lūdzu ierakstīt sadaļā “atbilde” pareizās atbildes variantu (A vai B vai C), paldies! 

Lai veiksmīga dalība konkursā un pateicamies par Jūsu interesi!

Konkursa dalībnieka vārds: 

Jautājums 

atbilde 

  1. Trešās paaudzes universitātes nodrošina izglītības iespējas: 
  1. bērniem
  2. studentiem
  3. senioriem 
 
  1. Trešās paaudzes universitātes ideja pirmo reizi radās:
  1. Latvijā
  2. Somijā
  3. Francijā 
 
  1. Trešās paaudzes universitātes ideja pirmo reizi radās:
  1. 1952.gadā
  2. 1973.gadā
  3. 2013.gadā
 
  1. Trešās paaudzes universitātes tiek sauktas arī par:
  1. Senioru universitāte
  2. Pieaugušo skola
  3. Senioru klubs 
 
  1. Trešās paaudzes universitātes nosaukumu pasaulē angļu valodā saīsina kā:
  1. U3A 
  2. A4U
  3. U3B
 
  1. Trešās paaudzes universitāšu misija ir:
  1. Senioru socializēšanās veicināšana
  2. Senioru vientulības mazināšana
  3. Senioru veselības stiprināšana
  4. Visas minētās atbilde a, b, c ir pareizas 
 
  1. Kāds ir U3A galvenais mērķis?
  1. U3A biedri regulāri tiekas, lai kopīgi mācītos, draudzētos un rīkotu interesantus pasākumus
  2. U3A biedri ir ieinteresēti iegūt diplomu vai akadēmisko grādu
  3. U3A biedri ir ieinteresēti apgūt kādu amatu vai profesiju
 
  1. Kā regulāra U3A nodarbību apmeklēšana ietekmē cilvēku?
  1. U3A dalībnieki kļūst skumjāki un mazāk vēlas iziet no mājas
  2. U3A dalībnieki biežāk saslimst un meklē medicīnisko palīdzību
  3. U3A dalībnieki jūtas veselīgāki, slimo retāk un ir optimistiskāki
 
  1. Kādiem cilvēkiem ieteicams apmeklēt U3A nodarbības?
  1. Vientuļi cilvēki, kuru radinieki dzīvo tālu un nevar bieži viņus apmeklēt
  2. Cilvēki, kuri neizmanto digitālās tehnoloģijas, un kuri nezina, kur vērsties pēc palīdzības un kā aizstāvēt savas tiesības
  3. Visas iepriekš minētās kategorijas
 
  1. Latvijā ir Trešās paaudzes universitātes likums:
  1. Ir 
  2. Nav 
 

Esam gandarīti, ka visi 42 testa izpildītāji atbildēja pareizi. Apsveicam!

View the embedded image gallery online at:
https://www.lskapvieniba.lv/lv/pasakumi#sigProId136edaa91e

Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 6.komponentes “Likuma vara” reformu un investīciju virziena 6.3. “Publiskās pārvaldes modernizācija” reformas 6.3.1. “Publiskās pārvaldes modernizācija” 6.3.1.4.i. investīcijas “Nevalstisko organizāciju izaugsme sociālās drošības pārstāvniecībā un sabiedrības interešu uzraudzībā”

PROJEKTA ĪSTENOTĀJS BIEDRĪBA

 “VIDUSDAUGAVAS NVO CENTRS”

Līguma identifikācijas numurs ar SIF: 6.3.1.4.i.0/1/23/A/SIF/020

Projekta nosaukums: 

Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijā sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs

 

Projekta mērķis: 

Stiprināt senioru, cilvēku ar invaliditāti pusmūža vecumā un Latvijā dzīvojošo Ukrainas civiliedzīvotāju - senioru, kas bēg no kara savā valstī, kā vienu no sabiedrības vismazāk aizsargāto grupu un nozīmīgas sabiedrības daļas, interešu pārstāvniecību sociālās labklājības un drošības jomā pilsoniskajā dialogā ar publisko pārvaldi un lēmumu pieņēmējiem, izveidojot un attīstot Trešās paaudzes universitātes tīklu Latvijā.

 

Projekta partneri: 

  1. Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” – projekta iesniedzējs
  2. Biedrība "LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA"
  3. Biedrība “Ikšķiles senioru skola”
  4. Biedrība “Baltā māja”
  5. Biedrība “Kuldīgas senioru skola”



Projektā iesaistījāmies no 2023. gada augusta un turpināsim darbu līdz projekta noslēgumam 2025. gada  oktobrim.



Par projekta “Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijā sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs” aktualitāti.*)

 

Tāpat kā Eiropā, arī Latvijas sabiedrība strauji noveco, un tas ir jautājums, kura risināšanu nevaram atlikt. Ir vairāki aspekti, t.sk.pienākums veikt situācijas risinājumu stratēģisko plānošanu, ko Latvijai uzliek starptautiski dokumenti – par to vairāk situācijas aprakstā tālāk. Tāpat jau šobrīd tiek piedāvātas vairākas Latvijas nevaldības  organizāciju (NVO) iniciatīvas senioru dzīves kvalitātes uzlabošanā, kas plašāk pazīstamas kā senioru skolu kustība. 

Ievērojot šo kontekstu, biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” kopā ar četriem citiem nevaldības organizāciju partneriem ir sagatavojusi un uzsākusi realizēt Atveseļošanās un noturības mehānisma konkursā “Sabiedrības vismazāk aizsargāto grupu interešu pārstāvniecība sociālās drošības jomā” finansētu projektu “Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijā sabiedrības vecākās paaudzes sociālās labklājības un drošības vairošanas interesēs”. 

 

Trešās paaudzes universitātes jeb U3A (University third age)

 

Lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu viena no nozīmīgākajām praksēm, viena no atslēgām ir neformālā izglītība senioriem. Vairāk nekā 6 % ES-28 iedzīvotāji vecumā no 55 līdz 64 gadiem un 3 % vecumā no 65 līdz 74 gadiem 2018.gadā piedalījās formālajā un neformālajā apmācībā.

Francijā 1973.gadā tika izveidota pirmā Trešās paaudzes universitāte (U3A). Turpmākajos gados šī kustība attīstījās gandrīz visās Eiropas valstīs, t.sk.mūsu kaimiņvalstīs Lietuvā, Igaunijā, Polijā. Seniori aktīvi izmanto iespēju mācīties, apgūt noderīgas prasmes un kompetences, lai neapstātos savā attīstībā. Mācību centru pieredze rāda, ka aktīvs dzīvesveids vecumdienās ļauj izjust savu piederību domubiedru grupai, palīdz novērst uzmanību no sliktas pašsajūtas, skumjām domām un trauksmes. Iesaistoties regulārā un interesantā darbībā, seniori ir mazāk pakļauti depresijas riskam, retāk slimo, mazāk vēršas pēc medicīniskās palīdzības, labāk orientējas sabiedriskajos procesos, izjūt lielāku gandarījumu par dzīvi. 

Baltijas reģionā visaktīvākā U3A attīstība vērojama Lietuvā. 2018. gadā dažādās Lietuvas pilsētās bija 67 šādas institūcijas, dažas no tām strādāja sadarbībā ar esošajām augstskolām, tas ir, strādāja pēc "franču" modeļa: Kauņas koledža, Kauņas Universitāte, Klaipēdas Universitāte, Lietuvas Universitāte Sports, Panevēžas koledža un Paņevežas koledžas Rokišķu filiāle. Citas U3A bieži izmanto skolu materiālo bāzi: publiskās bibliotēkas, muzejus vai pašvaldības - telpas, aprīkojumu u.c. 

 

U3A nav tikai par labumu senioriem, jo plašāka sabiedrība, kā arī valdība iegūt no tās darbības rezultātiem. Palielinoties zināšanām un prasmēm, cilvēki kļūst kompetentāki, viņiem attīstās kritiskā domāšana, pieaug pašcieņa. Sistemētiska slodze smadzenēm ir garīgās veselības veicināšanas, psihisko saslimšanu līmeņa samazināšanas veidi. Jo vairāk cilvēku piekopj aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, jo mazākas izmaksas sociālās aprūpes un veselības aprūpes sistēmās. Tas ir arī labs piemērs jaunākām paaudzēm. 



*) teksts no iesnieguma LR Labklājībs ministrijas Senioru lietu padomē, ko sagatavoja projekta iesniedzējs.



Aktīvi darbojamies projekta īstenotāju ikmēneša darba grupās. 

Viens no mūsu biedrības uzdevumiem ir veidot dialogu ar valsts izpildvaras un lēmējvaras pārstāvjiem. 

 

Pievienojam pielikumā 2024. gada 7. februārī mūsu prezentēto darba grupā par dialoga veidošanu.



 

  1. Biedrības struktūrvienība “Senioru Saeima” turpināja darbību, ko atbalsta LR Labklājības ministrija, Sabiedrības integrācijas fonds un ziedotājs AS "DelfinGroup".
  2. Darbojāmies LT Labklājības ministrijas Senioru lietu padomē.
  3. Sadarbojāmies ar senioru kopienu pārstāvjiem visā Latvijā un slēdzām sadarbības līgumus.
  4. gada oktobrī tika parakstīts Sadarbības līgums ar Dobeles pensionāru biedrību un  decembrī – ar Madonas pensionāru biedrību.
  5. Turpinājām sociālā atbalsta programmunovadu sociālajos dienestos un pansionātos, ko finansē AS "DelfinGroup" (Banknote), nododot senioru aprūpes inventāru, medicīniskos līdzekļus. 
  6. Labiekārtojam teritorijas senioru centros un talkojām kopā ar ziedotāju komandu.
  7. Ar ziedotāja atbalstu stiprinājām biedrības pamatdarbības un informācijas kapacitāti. 
  8. Kopā ar ziedotāju vadījām senioriem “Naudas prasmju seminārus” Rīgā un novados.
  9. Turpinājām vadīt  Mēdijpratības seminārusreģionu bibliotēkās senioriem kopā ar bibliotēku darbiniekiem. Seminārus organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka(LNB), sadarbībā ar Kultūras ministriju.
  10. Darbojāmies  NVO un MK Memorandam padomes sēdēs, ieteicām un aktualizējām senioru labbūtību veicinošus priekšlikumus.

Projekti

  1. LR Labklājības ministrijas atbalstīts projekts „Biedrības darbības atbalsts”no 02.2023. līdz 20.12.2023.g., pasākumi
  1. sadraudzība, 
  2. senioru izglītība, 
  3. mēdijpratība, 
  4. pieredzes apmaiņas braucieni, 
  5. kvalitatīvas informācijas par Senioru Saeimu izplatīšana 
  6. Senioru Saeimas darbības atbalsts.
  1. 11. Sabiedrības integrācijas fonda projekts “Sadarbībā aizstāvam” NVO programmā, no 01.04.2023.g. līdz 31.10.2024.g., aktivitātes turpinām 2024. gadā.

Projekta mērķis – iesaistīt seniorus savas dzīves kvalitātes celšanā, aicināt sadarboties:

  1.  interešu aizstāvībā Senioru Saeimā, 
  2. sadraudzības veidošanā ar Latvijas un ārvalstu senioru kopienām, 
  3. sociālā un sabiedrības integrācijā sabiedrībā,
  4. Senioru skolu sadarbības platformas Latvijā veidošanā,
  5. mūžizglītības pasākumos Senioru skolā Rīgā.

Projektā  pasākumos īstenosim  „NVO fonda” programmā noteiktos virzienos: 

  1. NVO interešu aizstāvības stiprināšana
  2. NVO un iedzīvotāju savstarpējās sadarbības stiprināšana”

 

  1. Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra Sabiedrības integrācijas programmā atbalstīts projekts Kopā  ar ukraiņiem 2023. gadā”, no 01.03.2023.g. līdz 15.11.2023.g.

Projekta virsmērķis - Ukrainas kara bēgļu iekļaušana mūsu sabiedrībā sadarbojoties ar Rīgas senioriem.

 

Projekta tiešie mērķi:

  1. Integrācija Sarunu klubos – sadraudzība, latviešu un ukraiņu kultūrvides apguve, ekskursiju plānošana;
  2. Ekskursijas pavasarī Kuldīgā, ceriņziedu laikā Dobelē, vasarā Kurzemē, rudenī Siguldā;
  3. Latviešu valodas klubi „Iesācējiem” un „Turpinātājiem” - valodas pamatu apguve, materiāla sagatavošana un izgatavošana;
  4. Dziesmu svētku pasākumu apmeklējumi;
  5. Iepazīstināšana ar mazākumtautību NVO pārstāvjiem;
  6. Projekta noslēguma pasākuma „Tautas tērpu gods” organizēšana;
  7. Sabiedrības informēšana, video sižeta uzņemšana;
  8. Mērķa grupas projekta novērtējuma organizēšana;
  9. Projekta īstenošanas darba grupas sanāksmju vadīšana.

 

Par visiem projektu finansējumiem esat atskaitījušies un atskaites apstiprinātas.

 

Par pasākumiem esam informējuši nepārtraukti biedrības mājas lapā un FB kontā.

 

Paldies viesiem pasākumu dalībniekiem!


Mūsu pasākumu atbalstītāji:

 

Biedrība „LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA” par ziedojumā saņemtajiem līdzekļiem ir varējusi iegādāties un nodot lietošanā senioru sociālai un medicīniskai aprūpei noderīgus inventāra priekšmetus.

  1. gadā palīdzējām Alūksnes pansionātam, Mālupes aprūpes centram, Smiltenes slimnīcai,  Krāslavas novada pašvaldības iestādes  “Sociālais dienesta” dienas aprūpes centram “Krāslava”, Daugavpils Sociālajam dienestam, Līvānu dienas centram „Baltā māja”, Madonas pensionāru biedrībai, Dundagas pansionātam SAC „Kurzeme”, Kuldīgas Invalīdu biedrībai un Kuldīgas Senioru skolai.

Varējām nodot dāvinājumā nepieciešamo inventāru un materiālus, lai uzlabotu senioru dzīves kvalitāti reģionos: 

  1. Mālupes SAC „Pīlādži” Alūksnes novads - televizori iemītnieku istabās
  2. Alūksnes SAC pansionāts - medicīnas palīglīdzekļi un inventārs
  3. SAC „Zemgale” Ozolniekos – saimnieciskais inventārs
  4. Smiltenes slimnīca - mobilais slimnieku pacēlājs
  5. Krāslavas sociālais dienests - nodarbību materiāli, aprīkojums
  6. Daugavpils sociālais dienests - medicīnas palīglīdzekļi, inventārs
  7. Līvānu dienas centrs „Baltā māja” - Dienas centra nodarbību materiāli, aprīkojums
  8. Auru pagasts, Dobeles novads - būvmateriāli ēku atjaunošanai
  9. Madonas pensionāru biedrība - velo trenažieris, mūzikas iekārta
  10.  SAC „Kurzeme”, Dundagas pansionāts - mūzikas terapijas instrumenti un medicīnas palīgmateriāli
  11.  Kuldīgas Invalīdu biedrība - medicīnas palīglīdzekļi
  12.  Kuldīgas Senioru skola – nodarbību telpu mēbeles

 

Biedrība „LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA” 2024. gadā turpinās palīdzēt  senioriem. 

Paldies ziedotājam par 2024. gada noslēgtajā ziedojuma līgumā paredzēto!

Par 2023. gada palīdzību reģionos varat skatīt mūsu

mājas lapas „Video” sadaļā sižetus „AS „DelfinGroup” palīdz senioriem pēc orkāna posta darbiem” un „Paldies AS”Delfin Group” par atbalstu senioriem”

 un 

foto „Pasākumu sadaļā „Galerija„Palīdzam sociālā atbalsta vietās senioriem”

View the embedded image gallery online at:
https://www.lskapvieniba.lv/lv/pasakumi#sigProIdfa029f1878

 

Kopā ar ukraiņiem, kuriem palīdzam apgūt latviešu valodu, LATBIJAS SENIORU KOPIENU APVIEN\IBA tos atzīmēja kārtējās latviešu valodas nodarbības laikā 28.augustā.

 

Dalījāmies atmiņās, kā kopīgi spērām pirmos soļus, atcerējāmies jaukos kopā būšanas mirkļus gan mācībās, gan dažādos pasākumos un aplūkojām sava veida atskaiti par padarīto - nelielu fotoizstādi. Protams, arī mācījāmies, jo ceļu var pieveikt tikai ejot!

Biedrības valdes locekle, ukraiņu sadarbības un atbalsta projektu pasākumu, latviešu valodas klubu vadītāja Liesma Neipriesa pasākumā sveica mūsu ukraiņu draugus.

 24. augusts vēsturē iegājis kā Ukrainas Neatkarības diena. Šajā dienā visa pasaule varētu sadoties rokās, lai Ukraina tiešām varētu svinēt savu Neatkarības dienu un dzīvot zem mierīgām debesīm, nebaidoties par saviem mīļajiem un savu mājokli!

Pēc Maskavas puča 1991. gada 24. augustā Ukrainas parlaments pieņēma Aktu par Ukrainas neatkarību. Naktī no 23. uz 24. augustu agrākie padomju disidenti Ļevko Lukjaņenko, Mihailo Horins un Vjačeslavs Černovils, kā arī jurists Serhijs Holovatijs un ekonomists Ivans Zajecs sastādīja "Ukrainas neatkarības pasludināšanas akta" tekstu. 1991. gada 24. augustā tobrīd vēl Ukrainas PSR Augstākā Padome ar 321 balsi par, 2 balsīm pret, sešiem deputātiem atturoties un 31 nepiedaloties balsošanā, pieņēma šo dokumentu.

Bija tapusi jauna suverēna valsts – Ukraina. Tas bija jāapstiprina arī referendumā.

  1. gada 1. decembŗī tautas nobalsošanā par to, vai ukraiņi grib neatkarību, piedalījās 80 % balsstiesīgo. No tiem 90 %  pateica – jā!  

Referendumam tūdaļ sekoja Ukrainas neatkarības starptautiska atzīšana. Latvija bija Ukrainas neatkarību atzinušo valstu pirmajā desmitniekā, līdz ar Lietuvu to veicot 1991. gada 4. decembrī. 

Mājas lapas Galerijā skatāmi fotomirkļi „Svinam Ukrainas Neatkarības dienu”

Projekts „Sadarbībā aizstāvam” atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Programma “NVO fonds” Projekts tiek īstenots no 01.04.2023. līdz 31.10.2024.Projekta īstenošanas līgums Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/103/49

 

Projekts Kopā ar ukraiņiem 2023. gadā”

Projekts tiek īstenots no 2023. gada 1.marta līdz 2022. gada 15. novembrim .

Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra finansējuma līgums Nr. CAAIC-23-16-lī

 

Kopā ar ukraiņiem, kuriem palīdzam apgūt latviešu valodu, LATBIJAS SENIORU KOPIENU APVIEN\IBA tos atzīmēja kārtējās latviešu valodas nodarbības laikā 28.augustā.

 

Dalījāmies atmiņās, kā kopīgi spērām pirmos soļus, atcerējāmies jaukos kopā būšanas mirkļus gan mācībās, gan dažādos pasākumos un aplūkojām sava veida atskaiti par padarīto - nelielu fotoizstādi. Protams, arī mācījāmies, jo ceļu var pieveikt tikai ejot!

 

Biedrības valdes locekle, ukraiņu sadarbības un atbalsta projektu pasākumu, latviešu valodas klubu vadītāja Liesma Neipriesa pasākumā sveica mūsu ukraiņu draugus.

 

  1. augusts vēsturē iegājis kā Ukrainas Neatkarības diena. Šajā dienā visa pasaule varētu sadoties rokās, lai Ukraina tiešām varētu svinēt savu Neatkarības dienu un dzīvot zem mierīgām debesīm, nebaidoties par saviem mīļajiem un savu mājokli!

Pēc Maskavas puča 1991. gada 24. augustā Ukrainas parlaments pieņēma Aktu par Ukrainas neatkarību. Naktī no 23. uz 24. augustu agrākie padomju disidenti Ļevko Lukjaņenko, Mihailo Horins un Vjačeslavs Černovils, kā arī jurists Serhijs Holovatijs un ekonomists Ivans Zajecs sastādīja "Ukrainas neatkarības pasludināšanas akta" tekstu. 1991. gada 24. augustā tobrīd vēl Ukrainas PSR Augstākā Padome ar 321 balsi par, 2 balsīm pret, sešiem deputātiem atturoties un 31 nepiedaloties balsošanā, pieņēma šo dokumentu.

Bija tapusi jauna suverēna valsts – Ukraina. Tas bija jāapstiprina arī referendumā. 

  1. gada 1. decembŗī tautas nobalsošanā par to, vai ukraiņi grib neatkarību, piedalījās 80 % balsstiesīgo. No tiem 90 %  pateica – jā!  

Referendumam tūdaļ sekoja Ukrainas neatkarības starptautiska atzīšana. Latvija bija Ukrainas neatkarību atzinušo valstu pirmajā desmitniekā, līdz ar Lietuvu to veicot 1991. gada 4. decembrī. 

 

Mājas lapas Galerijā skatāmi fotomirkļi „Svinam Ukrainas Neatkarības dienu”

 

Projekts „Sadarbībā aizstāvam” atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Programma “NVO fonds” Projekts tiek īstenots no 01.04.2023. līdz 31.10.2024.Projekta īstenošanas līgums Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/103/49

 

                                    

 

Projekts Kopā ar ukraiņiem 2023. gadā”

Projekts tiek īstenots no 2023. gada 1.marta līdz 2022. gada 15. novembrim .

Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra finansējuma līgums Nr. CAAIC-23-16-lī 

 

Service by Chukmasoff