Es izvēlējos vakcinēties

Daudzi cilvēki, sevišķi vecumā virs 65 gadiem, satraucās par AstraZeneca vakcīnām un to ietekmi uz cilvēka organismu, jo sabiedrībā klīst dažādas baumas. Latvijas Imunizācijas valsts padomes eksperti rekomendē šīs vakcīnas lietošanu visu vecuma grupu cilvēkiem, sākot no 18 gadiem.  Vakcīna ir droša un efektīva, taču katram ir tiesības izvēlēties, potēties  vai nē.  Jāatceras, ka atšķirībā no citām zālēm vakcīnas ir vienīgās, kas nevis ārstē slimību, bet samazina iespēju saslimt ar noteiktu infekcijas slimību. 

  Pagājušās nedēļas beigās centralizēti – īsziņas vai e-pasta veidā uzaicinājumu ierasties vakcinēties saņēma tie seniori, kas vecāki par 70 gadiem un bija pieteikušies savai vakcinēšanai vietnē „manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989.  Ar 22.februāri senioru vakcinēšanu uzsāka  gandrīz visas ģimenes ārstu prakses Latvijā. Saņēmu uzaicinājumu un devos vakcinēties. Ne mirkli nešaubījos par savu  izvēli – vakcinēties. Jāsaka, pats vakcinācijas process nekādas negācijas neizsauca . Ārsts uzdeva vairākus ar veselību saistītus jautājumus, bija jāatbild uz vairākiem jautājumiem speciālā anketā. Pati pote bija praktiski bezsāpīga, to veica māsiņa. Daudzi baidās no vakcīnas anotācijā aprakstītajām iespējamām blakus parādībām. Man personīgi nekā tāda nebija, pat potes vieta nav samanāma. Ja nu vienīgi nākošajā dienā nedaudz reiba galva, bet arī tas ātri pagāja. Tagad gaidīšu noteikto termiņu, kad saņemšu otru vakcinācijas poti.

  Uzskatu, ka katram pret savu veselību jāizturas ar vislielāko atbildības sajūtu. Mūs visus, neatkarīgi no vecuma, vieno nepieciešamība iespējami ātrāk tikt galā ar šo briesmīgo Covid-19, lai dzīve atkal atgrieztos normālās sliedēs.  Tādēļ aicinu nepakļauties dažādām baumām par vakcinācijas kaitīgumu, bet izmantot visas iespējas, lai vakcīnas poti saņemtu !

LSKA valdes priekšsēdētāja    Astrīda Babāne

"biedrības "LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA"  valdes priekšsēdētāja Astrīda Babāne saņem vakcīnu pret Covid-19"

 

Service by Chukmasoff