Neapdraudēsim sevi! Pavadīsim Ziemassvētku laiku tikai vistuvāko lokā!

Ņemot vērā, ka arvien plašāk izplatās jaunais, ļoti lipīgais saslimšanu ar Covid-19 izraisošais vīrusa paveids omikrons, “Latvijas senioru kopienu apvienība” (LSKA) aicina seniorus Ziemassvētku laiku pavadīt tikai vistuvāko lokā.

 

Zināms, ka omikrons ir daudz lipīgāks par līdz šim Latvijā dominējošo vīrusa delta variantu, tādēļ jo īpaši būtiski ir stingri ievērot visas epidemioloģiskās drošības prasības un nepulcēties plašākā cilvēku lokā, uzsver LSKA.

Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītā projekta “Būsim vakcinēti un veseli!” vadītāja Lilita Kalnāja stāsta: “Līdz šim par bīstamāko koronavīrusa variantu tika uzskatīts tā delta paveids, taču zinātnieki izteikuši bažas, ka jaunatklātais vīrusa SARS-CoV-2 paveids omikrons varētu būt vēl lipīgāks un izplatīties ievērojami straujāk, nekā līdz šim zināmie varianti. Veselības ministrs Daniels Pavļuts 20.decembrī paziņoja, ka omikrons izplatās milzīgā ātrumā un dubulto saslimušo skaitu ik pa divām līdz trim dienām, nevis nedēļām. Arī Pasaules Veselības  organizācija brīdinājusi, ka omikrons var novest pie strauja saslimušo skaita pieauguma ar nopietnām sekām. Tādēļ, mīļie seniori, lūdzu nepakļaujiet sevi nevajadzīgam riskam, un Ziemassvētku laiku pavadiet tikai vistuvāko cilvēku lokā! Neapdraudiet sevi un lieki nepulcējieties, jo jaunais vīrusa paveids ir ļoti, ļoti lipīgs.”

LSKA atgādina, ka vislabākais veids, kā sevi pasargāt arī no koronavīrusa ļoti lipīgā omikrona paveida, ir vakcinācija un balstvakcinācija. Mediķi rekomendē turpināt vakcinācijas procesu vai arī to uzsākt. Jo īpaši tas attiecas uz riska grupām un senioriem. Tāpat paliek spēkā arī tādi drošības noteikumi kā pareiza sejas masku nēsāšana, distances ievērošana, roku higiēna un regulāra telpu vēdināšana.

 

Projekts „Būsim vakcinēti un veseli!” tiek īstenots no 2021. gada 1.oktobra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Finansējuma līgums SIF Nr. 2021.LV/NVO _VAK/22

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Service by Chukmasoff