Biedrība „LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA” piedalījās Latvijas Bankas koordinētā “Finanšu pratības nedēļā 2022”

Organizējām klātienē 23. martā biedrības „Svētās „Ģimenes Mājā”” telpās sadarbībā ar AS „DelfinGroup” semināru

„Senioru finanšu pratība”Biedrība „LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA” 

piedalīsies “Finanšu pratības nedēļa 2022”, kas Latvijā tiek organizēta laikā no 21. marta līdz 27. martam. Sadarbībā ar mūsu atbalstītāju AS „DelfinGroupsagatavojām semināru senioriem par finanšu pratību.

 

Seminārā apskatījām galvenās tēmas: 

  1. “Krāpnieki uzdarbojas. Kā nosargāt savu naudu?” vadīja Latvijas Bankas Finanšu pratības daļas vadītājs Kaspars Kravinskis.

Bankas speciālists stāstīja par  šodien tik aktuālu tēmu: Kā nosargāt savu naudu no krāpniekiem. Mūs visus pārsteidza ziņa cik lieli miljoni gadā izkrāpti no personu kontiem ar viņu pašu „izkrāptu” līdzdalību. Daudzie apkrāptie ir arī seniori. Tāpēc bija ļoti lietderīgi dzirdēt kā sevi pasargāt. Klausījāmies par krāpnieka raksturojumu, kā sevi pasargāt. Katrs semināra dalībnieks saņēma labu info lapu, kur raksturots krāpnieks, norādīts kā sevi no tāda pasargāt un drošības kontrolsaraksts. Kontrolsarakstā ir 7 jautājumi, kas palīdzēs atklāt naudas izkrāpēju. Vēlam visiem tos iegaumēt un apgūt, lai krāpnieku atmaskot un pasargātu savu sapelnīto

Pateicamies par labo prezentāciju un izsmeļošām atbildēm uz mūsu senioru daudzajiem jautājumiem.

 

  1. „Drošība aizņemoties, personu datu saglabāšana un aizdevēja pārbaude” vadīja biedrības valdes priekšsēdētājas vietniece Lilita Kalnāja.

Iepazīstinājām klausītājus ar daždažādiem drošības jautājumiem par ātro kredītu izmantošanu: Riski izmantojot nebanku aizņemšanās pakalpojumus, kas ir zzticams aizdevējs, kā to pārbaudīt, PTAC darbība aizņēmēju labā, noteikti apzināties savu iespēju atmaksāt un savu datu aizsardzība.

  1. „Informācija par Iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarēšanu un pārmaksu atgūšanas iespējas” informēja grāmatvede un nodokļu konsultante Andra Viļķina

Nodokļu konsultante informēja par iespēju atgūt pārmaksāto nodokli. Tika sniegtas atbildes uz daudzajiem jautājumiem un konsultēti seniori. Notiks individuālas konsultācijas, kur palīdzēsim senioriem sagatavot dokumentus VID EDS sagatavošanā.Pateicamies mūsu dalīborganizācijai biedrībai „Svētās „Ģimenes Mājai”” par sirsnīgo uzņemšanu un telpu Ukrainas atbalstam noformējumu.

Domās un lūgšanās esam visi kopā par mieru Ukrainā.

Lasīts 620 reizes

Service by Chukmasoff