Kuldīgas Senioru skola programmā “Pats savam saimes galdam” realizē projektu “Kuldīgas senioru iespējas un prasmju pieturas 2022”

Borisa un Ināras Teterevu fonds jau trešo gadu finansiāli atbalstījis Kuldīgas Senioru skolas projektu. Tiek īstenotas aktivitātes projektā “Kuldīgas senioru iespēju un prasmju pieturas 2022”.  

 

 

Par projektu Kuldīgas Senioru skolas vadītāja Ruta Orlova mums raksta:

Projekta mērķis - Dot iespēju Kuldīgas novada senioriem , kuriem ir mazdārziņš un nepieciešams  atbalsts sēklu, stādu, mēslojuma, dārza kopšanas piederumu , izaudzētā konservēšanas komplektu iegādei. 

Seniori, kuri gatavi pilnveidot saimniekošanu, pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savas saimes galdam ilgākā laika posmā, lai gūtu atbalstu izaudzēto un sakonservēto produktu veidā, tādējādi papildinot savu mājsaimniecību ienākumus. 

Šogad dāvinājumu saņem 43 seniori. 

Pavasarī saņēmām dārza inventāru un  sēklas sējai.

18.maijā tika dāvināti dārzeņu un garšaugu stādi

Mācāmies meistarklasēs sagatavot dažādas tējas, augu pesto un kokteiļus.

Pavasara augi tavā virtuvē 

Apskatījām ēdamās nezāles: kuras plūkt un kā tās palīdzēs veselībai.

Pļavas un dārza zālītes var vākt ne vien kaltēšanai gardām tējām. Tās svaigas var pievienot ēdieniem, lai dažādotu garšu un vienlaikus uzlabotu veselību. Apskatījām šobrīd ziedošos, plaukstošos augus, kā tos izmantot virtuvē, lai ēdiens mums būtu kā zāles. 

Pagatavojām uz vietas trīs dažādus pesto: pieneņu, lakšu un nātru, kā arī svaigo pieneņu, nātru un lakšu kokteiļus. 

Priecājāmies par pavasari ar acīm, izbaudījām burvīgās ziedošo augu smaržas, klausījāmies jautrajos cīruļu treļļos un ļāvāmies arī garšām!”

Lai veicas mūsu apvienības biedru organizācijai īstenot senioriem tik vērtīgo pasākumu!

Mājas lapas sadaļā Galerija varat skatīt foto no pasākuma 18. maijā “Kuldīgas senioru iespējas un prasmju pieturas 2022”, foto autori Ričards Sotaks, Kuldīgas novada pašvaldība, Sabiedrisko attiecību speciālists un Kuldīgas Senioru skolas dalībnieki.

Lasīts 464 reizes

Service by Chukmasoff