Biedrība LATVIJAS SENORU KOPIENU APVIENĪBA apmeklē kopā ar draugiem 26. maijā Dobelē Ceriņu dārzu un bauda koncertu „Es mīlu Tevi, dzīve”

Kopā ar draugiem, mūsu apvienības biedriem no Alūksnes, Kuldīgas un Rīgas, kā arī ukraiņu draugiem  26. maijā Dobelē skaistā ceriņziedu laikā ieradāmies kuplā skaitā, 100 personas.

 

Skaistā un saulainā dienā mēs devāmies no Alūksnes, Kuldīgas un Rīgas, lai atkal apmeklētu Dobelē Dārzkopības institūtu. Mūsu vidū bija arī  ukraiņu draugi, kas biedrības projektos apgūts latviešu valodu un sadraudzējas ar mums kopīgos pasākumos.

Mēs esam bieži apmeklējuši dārzu Dobelē – baudījuši agrāk ceriņu brīnumu un rudenī, ābolu laikā, apbrīnojām un baudījām ražu.

 

Mūs laipni šogad sagaidīja Dārzkopības institūta direktore Inese Ēbele. Tikām cienāti ar dārza ražotiem gardumiem un kafiju. Pateicamies par skaisto sagaidīšanu, 100 baltiem krēsliem pie baltiem galdiem ceriņu brīnumu dārzā. Direktore mums pastāstīja par dārzu, zinātnieku darbu, pētījumiem, ražojumiem un interesantākajiem sasniegumiem.

 

No institūta mājas lapas: 

MēsDārzkopības institūts, esam vadošais dārzeņkopības un augļkopības pētniecības centrs Latvijā un "Dobeles ceriņi" ir mūsu komerciālās platformas zīmols, kas piedāvā labāko no labākā, ko var iepazīt un iegādāties Dārzkopības institūtā. 

Institūts veic pētījumus molekulārajā bioloģijā, fitopatoloģijā, par kaitēkļiem un mūsdienīgu augļaugu agrotehniku, lai sekmētu kvalitatīvākas augļu ražas, kā arī veido Baltijas jūras reģionam piemērotas šķirnes. Mūsu zinātnieki izstrādā receptes un rada inovatīvus augļu un dārzeņu produktus, pārstrādes un uzglabāšanas tehnoloģijas. Katru gadu pilnveidojam savu ražoto pārtikas produktu sortimentu, tā arī komercaudzēšanai piedāvājam, augļaugu un ceriņu šķirnes. 

Mūsu dārzs katru gadu pulcē desmitiem tūkstošu apmeklētāju, lai maija beigās izrādītu košāko Dobeles rotu - ziedošo ceriņu dārzu, savukārt vasaras sākumā - ziedoni ābeļdārzā, jūlijā - dotos gardo ķiršu dārzā un sagaidītu rudeni ar sulīgiem un kraukšķīgiem āboliem. „

Ļoti zinošu un pieredzējušu gidu pavadībā, sadaloties četrās grupās, aplūkojām daudzos ceriņu ziedus. Tikām iepazīstināti ar jaunām un senām dārza ceriņu kolekcijām. Baudījām skaistos ziedus un interesantos stāstus.

 

Kopā restorānā „Rasa” baudījām svētku pusdienas un mūsu draugu no Alūksnes dāvāto kliņģeri.

 

Turpinājām ceriņu brīnumu apskati līdz klasiskās mūzikas koncertam "Es mīlu tevi, dzīve!"

Šogad tika atzīmēti 20 gadu jubileja, kopš klasiskās mūzikas koncerta rīkošanas tradīcijas aizsākumiem Ceriņu dārzā!

Koncerta "Es mīlu tevi, dzīve!" pirmajā daļā skanēja itāļu komponistu opermūzikas pērles, bet otrajā – krāšņi un pavasarīgi skaņdarbi no populāriem mūzikliem un kinofilmām.

Programmā: Dž. Verdi, Dž. Pučīni, G. Doniceti, R. Leonkavallo opermūzika un A. Piacollas, K. Veila, N. Rotas un R. Paula skaņdarbi. 

Solisti: Ilona Bagele  (mecosoprāns), Jūlija Vasiljeva (soprāns), Evita Zālīte-Grosa (soprāns), Artjoms Safronovs (tenors), Juris Vizbulis (tenors) un Rihards Mačanovskis (baritons)

Instrumentālā grupa pianistes Ilzes Ozoliņas vadībā: Inga Ozola (čells), Svetlana Okuņa (vijole), Inita Āboliņa (akordeons), Andris Ābelīte (trompete), Normunds Everts (sitamie instrumenti) un Viktors Veličko (kontrabass)

Koncertu vadīs muzikoloģe Liene JakovļevaPateicamies ziedotājam AS „DelfinGroup” (Banknote) par koncerta 100 biļešu apmaksu.

 

Bijām priecīgi un laimīgi par pavadīto dienu. Skaistās melodijas vēl ilgi sildīja mūsu sirdis.

Pateicamies mūsu biedrības organizācijām par dalību pasākumā.

 

Visas dienas pasākumus varat skatīt mūsu mājas lapas Galerijā Dobelē 26. maijā ceriņu ziedu  laikā.

Mūsu dienas gaitas tika arī filmētas un tiks sagatavots video publicēšanai  mūsu mājas lapā.

 

Pasākumus finansiāli atbalstīja:

Sabiedrības integrācijas fonds, LR Kultūras ministrija

Rīgas domes Apkaimju iedzīvotāju centrs

LR Labklājības ministrija

 

Projektu „Sadarbībā atbalstam” atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Programma “NVO fonds”

Projekts tiek īstenots no 01.04.2023. līdz 31.10.2024.

Projekta īstenošanas līgums Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/103/49

 

 

Projekts ”Kopā ar ukraiņiem 2023.gadā”

Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra finansējuma l

īgums Nr. CAAIC-23-16-lī no 08.03.2023.

tiek īstenots laika posmā 

no 2023. gada 1.marta līdz 2022. gada 15. novembrim

 

 

Labklājības ministrijas līgums par valsts budžetu līdzekļu piešķiršanu 

Nr. LM2023/24-1-05/10.

Pasākumu īstenošana no 01.02.2023. līdz 15.12.2023

 

Lasīts 239 reizes

Service by Chukmasoff